Достапни линкови

Изградбата на Јужен Поток во Србија ќе почнела во декември


Српскиот претседател Томислав Николиќ по денешната средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва изјавил дека зградбата на трасата од гасоводот „Јужен поток“ низ Србија ќе почне во декември.
Како што јави ИТАР-ТАСС, Путин рекол дека од реализацијата на овој проект српската економија дополнителнио ќе добие 1,9 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG