Достапни линкови

Русија - успешен тест на балистички проектили


Мурманск - архива
Руското Министерство за одбрана објави дека е извршено успешено лансирање на балистички проектил од копно и од море.
Атомската подморница " Брајанск" лансираше проектили од Баренцовото Море , а " Свети Ѓорѓи Победоносец " лансираше ракета од Охотско море.
Проектилите ги погодиле целите во вво северна Русија. Министерството за одбрана не соопшти за кој вид балистички проектили станува збор.
XS
SM
MD
LG