Достапни линкови

Пратеникот на Арапската Лига Брахими во Дамаск


Пратеникот на Арапската Лига Лакдар Брахими се состана со сирискиот претседател Башар ал Асад во обид да обезбеди подршка за одржување мировна конференција.
Државната телевизија го цитираше Асад дека успехот на таа конференција е поврзан со запирање на подршката на терористите од страна на нивите држави патрони.
Брахими е на регионална тура со цел да го стартува политичкиот процес следниот месец.
XS
SM
MD
LG