Достапни линкови

Форбс - Путин најмоќна личност во светот


Рускиот претседател Владимир Путин е број 1 на листата на Форбс за најмоќни луѓе во светот. Американскиот магазин го оцени Путин како најмоќната фигура меѓу шефовите на држави, финансиери, филантропи и претприемачи.
Путин всушност го смени американскиот претседател Барак Обама, кој лани беше рангиран на прво место.
На трето место е кинескиот претседател Кси Џинпинг, па потоа следат папата Франческо и германската канцеларка Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG