Достапни линкови

Москва демантира дека прислушувала на самитот на Г20


Кремљ ги демантира наводите по медиумите дека руските тајни служби се обиделе да ги шионираат странските делегации за време на последниот самит на Г20 во Санкт Петербург. Портпаролот на Кремљ Дмитри Пешков изјави дека ваквите наводи биле обид да се отргне вниманието од американското шпионирање на светски лидери. Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ пишува дека флеш стиковите и полначите за мобилни телефони што им ги дале организаторите на самитот имале опрема за шпионирање.
XS
SM
MD
LG