Достапни линкови

Путин го разреши шефот на полицијата во Москва


генерал мајор Александар Подолни
Рускиот претседател Владимир Путин денеска разрешил извесен број функционери во министерството за внатрешни работи, вклучувајќи го и шефот на московската полиција генерал мајор Александар Подолни. Се наведува дека ваквиот потег бил поради несоодветно справување со антиимигрантските протести во Москва откако бил убиен еден русин во почетокот на овој месец.
XS
SM
MD
LG