Достапни линкови

Медведев: нема веќе „гас комунизам“


Рускиот премиер Дмитри Медведев
Рускиот премиер Дмитри Медведев денеска изјави дека на сите граѓани кои не ги плаќаат сметките ќе им биде прекинато снабдувањето со гас. Според последните пресметки, граѓаните и должат на компанијата „Газпром“ над 3 милијарди долари. „Времето на „гас комунизам“ мора да запре“, рекол Медведев кој како можна мерка предложил авансно плаќање на сметките за гас.
XS
SM
MD
LG