Достапни линкови

Против Навални нови обвинувања за перење пари


Алексеј Навални
Гласниот критичар на Кремљ Алексеј Навални се соочува со нови обвинувања за проневера и за перење пари во случај со рускиот огранок на коземетичкиот гигант „Ив Рошер“. Според рускиот истражен комитет, Навални и неговиот брат украле околу 816 милиони долари. Навални ваквите обвинувања ги нарече абсурдни.
XS
SM
MD
LG