Достапни линкови

Ставрески: Проектите на Сахара груп по утврдената динамика


Индискиот бизнисмен Субрата Рој и министерот за финансии Зоран Ставрески
„Најавените проекти на Субрата Рој во Македонија одат според планираното“, изјави вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески во врска со последната одлука на индискиот суд да му забрани на Субрата Рој да ја напушти Индија. „За нас е најважно што се оди според планираното во реализацијата на поректите што Сахара груп ги има во Македонија во делот на Џумајлија каде што имаат купено земјиште и се одвиваат инвестициски и други активности. Таму има стрикни рокови до кога треба да се заврши и тоа е она што го следиме. Се друго е прашање на Индија“, рече Ставрески.
XS
SM
MD
LG