Достапни линкови

Израел повторно во Советот на ОН за човекови права


Претставници на Израел по скоро една година денеска повторно се појавија во Советот на ОН за човекови права. Израел ги прекина односите со овој совет по намерата на тоа тело да покрене истрага за еврејските населби на Западниот брег. Израел го обвинува Советот за човекови права дека бил негативно настроен спрема сите израелски акции.
XS
SM
MD
LG