Достапни линкови

Во Пакистан убиени седуммина луѓе


Непознати напаѓачи денеска во југозападниот дел на Пакистан убиле провладин племенски лидер и уште шестмина членови на неговото семејство. Се прецизира дека до нападот дошло во провинцијата Балочистан и оти напаѓачите успеале веднаш да избегаат. Засега никој не ја презеде одговорноста, но овој регион е познат по зачестеното наислство меѓу муслиманските суните и шиити.
XS
SM
MD
LG