Достапни линкови

И Таџикистанци се борат во Сирија


Портпарол на претседателот на Таџикистан ги потврди извештаите дека таџикистански државјани се бореле на страната на опозициските сили во Сирија. Портпаролот, за Радио Слободна Европа изјави дека тие борци, доколку се вратат во Таџикистан, ќе претставуваат закана за безбедноста на земјата. Сиријскиот муфтија, изјави во неделата во Москва дека околу 100.000 странци се борат во Сирија, на страната на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG