Достапни линкови

Осомничен бомбаш каменуван до смрт во Авганистан


Осомничен за бомбашки напад во источен Авганистан, бил каменуван до смрт. Минибус со луѓе кои оделе на свадба налета на мина во неделата во провинцијата Газни, при што 18 лица загинаа. Селаните го заробиле Мухамед Асеф, кај кого нашле далечински управувач за бомби и го претепале и каменувале до смрт.
XS
SM
MD
LG