Достапни линкови

Почина генералниот директор на РТС Александар Тијаниќ


Генералниот директор на Радио-телевизија Србија, Александар Тијаниќ, починал денеска во Белград, јави РТС. Тијаниќ имаше 64 години и од 2004-та година беше генерален директор на РТС.
XS
SM
MD
LG