Достапни линкови

Путин: И хомосексуалците ќе се чувствуваат добро во Сочи


Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека хомосексуалците спортисти и гости на Зимските олимписки игри во Сочи ќе се чувствуваат добро и покрај рускиот закон со кој се забранува хомосексуална пропаганда. Путин, зборувајки во Сочи, во присуство на претседателот на Меѓународниот олимписки комитет Томас Бах, додаде дека без оглед на етничка и верска припадност или сексуална ориентација, сите ќе се чувствуваат добро.
XS
SM
MD
LG