Достапни линкови

Во Пекинг петмина загинати, автомобил удрил во пешаци


Тијенамен
Кинеските државни медиуми јавуваат дека петмина загинале кога автомобил удрил во пешаци при што се запалил на централниот плоштад во Пекинг, Тијенамен. Тројца загинати биле во возилото, а другите двајца биле пешаци меѓу кои имало и скоро 40 ранети. Останува нејасно дали станува збор за несреќа или за намерен напад.
XS
SM
MD
LG