Достапни линкови

Силна бура ги погоди Британија, Франција и Холандија


архива
Силна бура ги зафати Британија, северна Франција и Холандија и притоа загинаа најмалку 3 луѓе.
Според властите околу 270 илјади домови останале без електрична енергија кога ветер со 160 километри на час ги погоди Англија и Велс.
Беа откажани и повеке возови и авионски летови.
XS
SM
MD
LG