Достапни линкови

Судири меѓу полиција и демонстранти во Анкара


Турската полиција употреби водени топови и созлавец за да растера околу две илјади демонстранти насобрани пред судот во Анкара каде што му се суди на полицаец обвинет за убиство на демонстрант претходно оваа година.
Сведоци за Ројтерс изјавија дека полицијата се судрила со масата народ по одлуката дека обвинетиот полицаец ќе може да биде сослушан преку видео линк.
XS
SM
MD
LG