Достапни линкови

Маргвелашвили победи на изборите во Грузија.


Грузиските изборни власти соопштија дека според прелиминарните резултати, Георги Маргвелашвили е јасен победник на претседателските избори во земјата.
Тој како кандидат на владеачката коалиција „Грузиски сон“ на премиерот Бидзина Иванишвили има освоено над 62 проценти.
Според централната изборна комисија, излезноста на изборите била 46.6 проценти.
XS
SM
MD
LG