Достапни линкови

Акциите на евро берзите и натаму растат


Франкфурт
Акциите на европските берзи и денеска регистрираа раст и нови рекорди по очекувањата дека Федералните Резерви на САД ќе продолжат со стимулативните економски мерки.
ФТС Еурофист 300 индексот се зголеми за 0,2 проценти. Индексот 500 на Стандард и Пурс се зголеми за 0,4 отсто во петокот а охрабрувачки беа и резултатите од Мајкрософт и Амазон што дава добра основа и го зголемува апетитот на инвеститорите за поризични инвестиции.
XS
SM
MD
LG