Достапни линкови

Десетмина убиени во САД


Десетмина загинале во два одвоени инциденти во Соединетите американски држави денеска. Четворица биле убиени во сојузната држава Аризона во стамбен објект во градот Феникс. Напаѓачот веројатно се самоубил во еден од соседните станови во комплексот. Во Њујорк полицијата истражува убиство на петмина лица кои биле избодени до смрт во Бруклин. Жртвите се на возраст од една до дваесет години, соопшти полицијата.
XS
SM
MD
LG