Достапни линкови

Истрага за петкратно убиство во САД


Полицијата во југозападната американска сојузна држава Аризона покренаа истрага за смртта на пет лица кои биле застрелани во стамбен објект во градот Феникс. Четири лица биле пронајдени мртви во еден стан во зградата додека осомничениот убиец бил пронајден во друг стан. За сега нема детали за идентитетот на жртвите или причините за убиствата.
XS
SM
MD
LG