Достапни линкови

Интернет страната на НСА повторно во употреба


Интернет страницата на американската Национална служба за безбедност (НСА) повторно е пуштена во употреба откако беше привремено исклучена неколку часа. Од Агенцијата демантираат дека вебсајтот бил мета на хакерски напади. Доменот nsa.gov бил паднат поради грешка при рутинско надградување на интернет страната.
XS
SM
MD
LG