Достапни линкови

Покренато обвинение против ирански државјанин во САД


Американските обвинители покренаа постапка против лице со американско и иранско државјанство обвинет за наводен обид за купување руски ракети. Реза Талин е обвинет за обид за тровија со артилериско оружје што е во спротивност со меѓународните конвенции. Тој беше уапсен во Естонија во 2012 година по што беше екстрадиран во САД.
XS
SM
MD
LG