Достапни линкови

Италија во потрага по бегалци на Медитеранот


Италијански воени бродови пресретнале стотици мигранти во нивниот обид да го минат Средоземното море. Во неколку одвоени акции биле собрани над 700 мигранти како дел од напорите да се спречат трагедии како во почетокот на месецов кога кај островот Лампедуза загинаа се удавија 350 луѓе.
XS
SM
MD
LG