Достапни линкови

Во Брисел средба меѓу Груевски и Филе


Никола Груевски, Штефан Филе
Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Брисел ќе се сретне со еврокомесарот за проширување Штефан Филе. Се очекува главно да се разговара за препораките од последниот извештај за напредокот на Македонија на патот кон европската унија. Вчера премиерот Груевски учествуваше на самитот на Европските народни партии што го искористил за повеќе билатерални средби на кои, како што изјавил за МИА, го покренал и прашањето што пет години ги блокира македонските обиди за приближување до Унијата.
XS
SM
MD
LG