Достапни линкови

Самитот на шефовите на држави од ЗНД во Минск


Претседателите на Казахстан, Белорусија и Русија, Нурсултан Назарбајев, Александар Лукашенко и Владимир Путин во Минск.
Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба да учествува на самитот на шефовите на држави од Заедницата на независни држави во главниот град на Белорусија, Минск. Се очекува тој да оствари билатерални средби со претседателите на Белорусија и на Украина, Александар Лукашенко и Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG