Достапни линкови

Еден притворен за пукањето во објект на морнарицата во Тенеси


Илустрација.
Американската морнарица соопшти дека едно лице е во притвор по пукањето во еден објект на морнарицата во Тенеси. Две лица беа повредени во престрелката во објектот во близина на Мемфис, во четвртокот. Објектот привремено е затворен, соопштија од Морнарицата, притоа не давајќи повеќе детали за случајот.
XS
SM
MD
LG