Достапни линкови

Експлозија во фабрика за слатки во Мексико


Илустрација.
Најмалку еден човек загина, а околу 40 се повредени, во експлозија во фабрика за слатки во градот Сиудад Хуарез во северниот дел на Мексико во близина на границата со САД. Сè уште не се соопштени официјални причини за експлозијата, но првичните информации од истрагата покажуваат дека се работи за проблеми со котелот. Спасувачките служби сè уште трагаат по луѓе кои можеби се затрупани под урнатините.
XS
SM
MD
LG