Достапни линкови

Над 60 пожари беснеат во Австралија


Пожарникарите во Австралија ја продолжуваат битката со пожарите кои беа предизвикани при воена вежба во областа каде што е полигонот за обука на министерството за одбрана. Пожарите зафатиле над 47.000 хектари и уништиле неколку домови. Властите соопштија дека денеска се урнал еден против-пожарен авион. 65 пожари сеуште се активни, а 24 од нив се надвор од контрола.
XS
SM
MD
LG