Достапни линкови

Средба Кери - Нетанјаху во Рим


Американскиот државен секретар Џон Кери денеска во Рим разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за ситуацијата на Блискиот Исток, како и за иранската нуклеарна програма. Кери изјави дека Иран мора да го убеди светот дека неговата нуклеарна програма е за мирољубиви цели, а Нетанјаху нагласи дека светот нема да прифати делумен договор и оти на преговорите мора да се бара од Техеран да запре со збогатувањето ураниум.
XS
SM
MD
LG