Достапни линкови

НАТО - Русија: напредоки отворени прашања


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави дека има напредок во односите на Алијансата со Русија, но дека двете страни се уште не најдоа заеднички јазик за голем број прашања.
На отворањето на Советот nНАТО-Русија во Брисел, Расмусен изјави дека не е никаква тајна оти се уште не е најден начин како да се придвижат работите околу ракетната одбрана.
XS
SM
MD
LG