Достапни линкови

Премиерите на Косово, Албанија и Турција во Приштина


Реџеп Таип Ердоган
Премиерите на Косово, Хашим Тачи, на Албанија, Еди Рама и на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска ќе се сретнат во Приштина Косово. Средбата се одржува на покана на Тачи по повод пуштањето во употреба на новиот терминал на аеродромот „Адем Јашари“ во Приштина, кој под концесија го има турската компанија „Лимак“.
XS
SM
MD
LG