Достапни линкови

Отпуштен вработен во Белата Ќука


U.S. -- A dog runs to its owner as visitors flock back to the Lincoln Memorial after it was reopened to the pubic in Washington October 17, 2013.
Член на националната безбедност Белата куќа е отпуштен поради навредливи пораки испраќани преку Твитер.
Според веб сајтот Дејли Бист, Џофи Јосиф, вработен во Националниот совет за нуклеарно неширење, бил отпуштен откако бил идентификуван како автор на твитови испратени под прекар @ NatSecWonk.
Тој навредувал високи личности во администрацијата на претседателот Барак Обама, конзервативни коментатори, и политичари од опозиционата Републиканска партија.
Џозеф се извини дека било привилегија да служи во оваа администрација оти длабоко жали за кршењето на довербата.
XS
SM
MD
LG