Достапни линкови

Иран: преживеаниот нема пак да се беси


Mostafa Purmohammadi
Иранските власти решиле да му го поштедат животот на осуден криминалец затоа што преживеал бесење.
Како што јави ИРНА, министерот за правда Мостафа Пурмохамади изјавил дека осуденик кој го преживеал нема повторно да биде бесен затоа што тоа ќе му штетело на имиџот на Иран.
Исламската Република е водечка земја по извршените смртни казна во светот.
XS
SM
MD
LG