Достапни линкови

НАТО за безбедносната транзиција во Авганистан


Министрите за одбрана на НАТО ќе разговараат во Брисел за финалната фаза од безбедносната транзиција во Авганистан со министерот за одбрана од оваа земја Бисмилах Мохамади.
Генералниот Секретар на НАТО Андерс фог Расмунсен вчера изрази надеж дека НАТО и Вашингтон ќе постигнат договор со Кабул за распоредување на трупите и по 2014 што е предуслов за тренинг мисијата.
XS
SM
MD
LG