Достапни линкови

Одбележување на Денот на македонската револуционерна борба


Во Македонија денеска се одбележува Денот на македонската револуционерна борба. Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе се обрати на свечената академија по повод празникот, а делегација на Собранието ќе положи цвеќе на Споменикот на основачите на ВМРО во паркот „Жена борец“. Во Собранието ќе биде доделена и државната награда „23 Октомври“.
XS
SM
MD
LG