Достапни линкови

Фратини-можно е Србија до 2020 да влезе во ЕУ


Франко Фратини
Новиот советник во српската влада, Франко Фратини изјави дека верува оти е можно Србија да влезе во ЕУ до 2020 година, иако целта е амбициозна. Според него, тоа ќе се оствари само под услов ако на вистински начин биде одработена сета тешка работа. Фратини порача и дека тоа зависи од видлливите резултати, политичката волја и капацитетот на преговарачкиот тим на Србија, Парламентот и посебно Владата.
XS
SM
MD
LG