Достапни линкови

Авганистан-Дискфалификувани 13 кандидати за претседател


Прес конференција на Независната изборна комисија во Авганистан
Авганистанската изборна комисија дискфалификуваше 16 од 26 кандидати за престојните претседателски избори во наредната година. Независната изборна комисија соопшти дека кандидатите биле елиминирани бидејќи немале соодветна документација. Најголем дел од нив биле личности кои не и се познати на јавноста.
XS
SM
MD
LG