Достапни линкови

Британија-Крштевка на принцот Џорџ


Принцот Џорџ
Британското кралско семејство се подготвува за крштевката на принцот Џорџ, кој е син на принцот Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ. Церемонијата ќе биде приватна и ќе се одржи денеска во палатата Сент Џејмс во Лондон.
Принцот Џорџ кој се роди на 22 јули е третиот престолонаследник на британскиот трон, по неговиот татко Вилијам и неговиот дедо принцот Чарлс.
XS
SM
MD
LG