Достапни линкови

Грчкиот парламент за замрзнување на државните пари за Златна зора


Грчкиот паралмент вечер би требало да гласа за предлог законот со кој се суспендира финасирањето од државниот буџет на партии кои се обвинети за криминални активности. Оваа мерка, како што јавуваат грчките медиуми, е насочена против неонацистичката партија Златна зора. Против припадници на Златна зора е покрената истрага во минатиот месец откако член на таа партија е обвинет за убиството на еден грчки рапер.
XS
SM
MD
LG