Достапни линкови

Бугарин осуден за трговија со луѓе, уапсен во САД


илустрација
Бугарин кој е осуден во врска со случај на трговија со луѓе во 1995 година кога 18 лица од Шри Ланка умреле во еден камион бил уапсен во близина на американскиот град Сиетел. 58 годишниот Пламен Владимиров Трифунов се очекува наскоро да биде екстрадиран во Бугарија. Тој беше осуден на осум години затвор, но успеа да избега од земјата. Американските власти соопштија дека не знаат кога тој успеал да влезе во Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG