Достапни линкови

Премиерите на Русија и на Кина на состанок во Пекинг


Рускиот премиер Дмитри Медведев престојува во Пекинг на 18 регуларна средба со неговиот кинески колега Ли Кеџијанг. Се очекува тие да потпишат неколку билатерални договори за трговска и економска соработка. Се дознава дека тие ќе разговараат и за конфликтот во Сирија, за иранската нуклеарна програма и за ситуацијата на Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG