Достапни линкови

Времето и натаму сончево и топло


Времето денеска и во наредните денови во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со слаб ветер од јужен правец.
Утринската температура се движи од минус еден до девет, а дневната ќе биде од 21 до 27 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до четири и со дневна до 25 степени.
XS
SM
MD
LG