Достапни линкови

Министерката Јанкулоска во посета на Пекинг и Шангај


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска од утре до петок ќе престојува во работна посета на Кина, Таа утре во Пекинг треба да се сретне со Гуо Шенгкун, државен советник и министер за јавна безбедност на Кина. В среда Јанкулоска, како што е соопштено, ќе ја посети Специјалната полициска академија во Пекинг, а потоа ќе престојува во Шангај.
XS
SM
MD
LG