Достапни линкови

ЕУ: Украина мора да се труди повеќе


Шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон
Шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон изјави дека Украина мора да направи повеќе во врска со селективното судство, вклучувајќи го и решавањето на случајот со затворената поранешна премиерка Јулија Тимошенко ако сака да потпише спогодба за поблиски односи со Европската унија. Ештон говореше по денешниот состанок на шефовите на дипломаттите на Унијата во Луксембург кој беше подготовка на најавениот самит на 28 ноември во Вилнус посветен на европското Источноевропски партнерство.
XS
SM
MD
LG