Достапни линкови

Извлечени двојките за баражот за пласман на СП во фудбал


Денеска во Цирих беа извлечени двојките за бараж натпреварите, во рамките на европските квалификации за наредното светско првенство, што ќе се игра догодина во Бразил. Двојките се:

Португалија – Шведска,
Украина – Франција,
Грција – Романија и
Исланд – Хрватска.

Првите натпревари се играат на 15-ти ноември, а реваншите на 19-ти ноември.
XS
SM
MD
LG