Достапни линкови

Констатирана оставката на Кондарко


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска пред почетокот на работата по точките од 74. седница, ја констатира оставката на претседателот на ДИК, Борис Кондарко.
Кондарко во петокот до Собранието достави барање за предвремен престанок на неговата функција од лични причини. Кондарко беше член и претседател на ДИК на предлог на опозициската СДСМ.
XS
SM
MD
LG