Достапни линкови

Во Вашингтон средба Кери - Шариф


Американскиот државен секретар Џон Кери во Вашингтон имаше средба со пакистанскиот премиер Наваз Шариф, кој е во 4-дневна посета на САД. Предвидено е Шариф во среда да има средба и со американскиот претседател Барак Обама. Кери, оцени дека Пакистан е многу важна земја за регионалната стабилност.
XS
SM
MD
LG