Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево


Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.Утринската температурата ќе се движи од три до 11, а дневната од 17 до 26 степени.Во Скопје и околината сончево време, со утринска температура од шест и максимлана дневна дo 23 степен
XS
SM
MD
LG